גינת תבלינים קטנה עם ניחוחות טבעיים של חופשה בגליל

אחרי חופשה במלון בצפון, פאוזה מבורכת של סוף שבוע רגוע במלון בגליל, קבלו מאיתנו הצעה לשתילת גינת תבלינים קטנה – בשיטת עשה זאת בעצמך. גינת תבלינים תשמר עבורכם ניחוחות טבעיים של חופשה בצפון, תתבל ותקל על השיבה לשגרה במסלול המהיר.

מה יותר נחמד מאשר לקטוף תבלינים לארוחה ולתה שאחריה, ישירות מהעציץ שבמרפסת ביתך? לקטוף צמחי מרפא כאשר חשים ברע, או פשוט ליהנות מהניחוחות והארומה הנפלאה.

באופן כללי צמחי תבלין אינם מפונקים במיוחד, מספיק למלא אחר ההוראות השתילה והגידול וההצלחה מובטחת.

צמחי תבלין אינם דורשים שטח גידול גדול במיוחד. לכן, קל לגדלם בבתים עירוניים –  בערוגה קטנה בחצר, שתילה באדנית או מיכלים במרפסת הבית. כמעט לכל סוגי צמחי התבלין השפעות מרגיעות על מערכת העיכול וסגולות רפואיות נוספות.

השלב הראשוני הוא שלב התכנון: רצוי למנוע ערבוב של צמחי תבלין למטרות שונות. להפריד בין צמחים המשמשים למשקאות (נענע, לואיזה, לימונית), לבין צמחים המשמשים לתיבול ולבישול (אורגנו, זעתר, מרווה, בזיליקום, תימין, רוזמרין וכד’) . את צמחי התבלין המשמשים לבישום כדוגמת לבנדר, רצוי לשתול בנפרד על מנת למנוע טשטוש של ריח וארומה מיוחדת. ניתן להשתמש בכמה אדניות לפי הצורך והייעוד של כל צמח.

ניתן לשתול במיכלי פלסטיק אשר שומרים היטב על לחות האדמה או בעציצי חרס. לשתילה בעציצים יש למלא בתחתית המיכל בגובה של כחמישה סנטימטרים אבנים (או טוף), מעליהם שכבת אדמת חמרה ומעליה תערובת של אדמה וקומפוסט.

רוב צמחי התבלין עמידים בכל תנאי מזג אוויר למעט טרגון וריחן (בזיליקום) אשר לרוב אינם שורדים את עונת החורף. אפשר אף לגדל עשבי תיבול ותבלינים בתוך הבית תוך הקפדה על אור ולחות האדמה. רצוי שיהיו במרפסת או בקרבת חלון.

שמירה על לחות האדמה ואור מבטיחים תוצאות מהירות וניחוחות מדהימים. גם העירוניים שבינינו ובודאי שוחרי המטבח יכולים להרגיש כאנשי אדמה ולא להישאר אדישים נוכח מבחר התבלינים הטבעיים בהישג יד.

טוב לדעת:

  • שמש מלאה – הכוונה לחשיפה של 7 שעות לפחות לשמש
  • חצי שמש – הכוונה לחשיפה של 4 שעות לפחות לשמש
  • רוב צמחי התבלין יגדלו טוב יותר במקום המוגן מרוחות חזקות וקרות