העובדים שלכם צריכים את הצפון

גיבוש מהו

רוצים לארגן יום גיבוש לעובדים שלכם בחברה, אבל לא יודעים היכן או כיצד? יום גיבוש לעובדים בצפון הוא בדיוק מה שאתם צריכים על מנת להפיק יום פורה, מצליח ומהנה. אין זה סוד שיום הגיבוש הוא יום חשוב מאין כמוהו על מנת לגרום לעובדים בארגון להכיר האחד את השני ולקרב ביניהם. הרי ידוע שאוירה חיובית משרה על אנשים וגורמת להם להזדהות עם הארגון, ועל ידי כך גורמת לתפוקת עבודה גבוהה ולהצלחת הארגון.

הצפון הוא יעד מעולה לסדנאות מהנות המעוררות את החשיבה ומעלות את המודעות לעבודת צוות שכל כך חשובה לארגונים. פירוש המושג גיבוש אינו מתבסס על אחידות, כי אם על אחדות. דהיינו, אין הכוונה היא שאנשים יפעלו באותו אופן ויחשבו אותו דבר על מנת לשרת מטרה מסוימת, אלא מתוך רצון לגרום להם לחוות חוויות זהות היוצרות הוויה שיתופית זהה, מתוך קבוצת התייחסות משותפת.

רעיונות למשחקים במסגרת יום כיף לעובדים בצפון

איך יודעים איזו סדנה לבצע? אתם בהחלט יכולים להתייעץ עם חבריכם לעבודה ולשאול כיצד יהיו מעוניינים להעביר יום שלם בצורה מהנה, מעניינת ומשחררת. ניתן גם לפנות לאנשי יעוץ ארגוני ומנחי קבוצות היכולים לייעץ לפי ראות עינם על הסדנה הראויה והנושאים עליהם כדאי להתמקד בסדנה.

רעיונות למשחקי עבודת צוות הם רבים ומגוונים. דוגמה למשחק מהנה היא משחק החפצים אשר בו כל אחד שם חפץ בתוך שקית, ועל כל חבר להוציא חפץ אחד ולנסות לנחש למי זה שייך. דוגמה שנייה היא עריכת סבב בו כל אחד מספר על דבר טוב שקרה לו החודש. במסגרת יום הכיף שלכם בצפון תוכלו למצוא לא מעט מרחבים ירוקים המעניקים אוירה משחררת ומרגיעה ובנוסף למשחקים, תוכלו גם להעביר סדנאות עבודת צוות המצריכות יותר השקעת מחשבה ומטרה עליונה אליה תרצו להגיע. לרוב, סדנאות אלה יתרכזו בצד התקשורתי והמשימתי אשר יפתחו את המצוינות בקרב העובדים ויתבססו על פורמטים מוכרים כמו תכניות טלוויזיה, כדוגמת הישרדות והמרוץ למיליון, ויפתחו פרמטרים של ניהול זמן, עבודת צוות, שיפור זיכרון ומנהיגות. סדנאות ממוקדות צוברות גם הן תאוצה במסגרת ימי הכיף. הם אינן חותרות למטרה מסוימת, אלא לרוב משמשות כמשחררות לחצים ומפיגות מתח. סדנאות שכאלה הן סדנת צחוק המשלבת סטנדאפיסטים או תחרויות צחוק. סדנת גרפולוגיה משלבת הרצאה מקצועית בנושא וניתוח כתב ידם של חלק מהעובדים. סדנת אימפרוביזציה משלבת משחקי תיאטרון, אסוציאציות ופנטומימה. סדנת שפת גוף משלבת לרוב הרצאות של אנשי שיווק ותדמית בנושא רושם ראשוני, שפת גוף ועמידה מול קהל.

במידה ומקום העבודה מאופיין באנשים ליברלים ופתוחים, ניתן גם לבצע הרצאות בנושאי זוגיות אישית, זוגיות בעבודה ואף בתחום היחסים הבין אישיים. סדנה זו נחשבת מאוד מעניינת וגורמת לאווירה מאוד משוחררת המשתלבת היטב עם אווירת הצפון הפתוח, רחב הידיים והמקבל.