אמירי הגליל – סיפורו של מקום

olive_treeחוות סוסים וקפיטריה על אם הדרך לצפת ליד מושב אמירים, זה היה חלומם של מקימי המקום בתחילת שנות ה-80.

הרעיון של חאן דרכים עם מעברים מקורים ומבחר קשתות סביב חצר פנימית שבליבה נטוע עץ זית עתיק הפך חלום למציאות. נופי הגליל המרהיבים הנשקפים היו תפאורה מושלמת לרעיון.

תהפוכות הזמן הביאו לשינוי המבנה מאורווה וקפיטריה למלון דרכים קטן. האורוות בקומת הקרקע הפכו ליחידות אירוח עם מרפסות נוף ומדשאה. הקפיטריה הפכה למסעדה רחבת ידיים והמקום שפע פעילויות אמנותיות שבה נטלו חלק אמנים בתחילת דרכם ושלימים הפכו לידועי שם – להקת “שבע” והזמר מוש בן-ארי.

 

את השלב הבא אי אפשר היה למנוע… הביקוש לטיפולי בריאות וספא הוביל למיתוגו של המלון כמלון ספא ואגף הכניסה המזרחי הפך לאזור טיפולים. כמו כן, נוספה קומה עליונה המקורה בגג רעפים גלילי.

עם מודעות למספר כללי תכנון פשוטים מתפקד הבניין כבניין “ירוק” חוסך אנרגיה. הפנייה נכונה של כיוון החלונות, הצללה נאותה ובידוד המאפשר אוורור טבעי – כל האמצעים הללו הוטמעו בתכנון החל מהקו הראשון ודרך כל שינויי התפקוד.

וכך, בתוך למעלה מ-30 שנים הפך מבנה חוות סוסים וקפיטריה קטנה למלון ספא עם 17 חדרי אירוח ונוף עוצר נשימה הנשקף מכל כיוון. מול שלל הצורות והתפקודים שפשט ולבש המבנה, רק עץ הזית העתיק הנטוע בלב החצר הפנימית נותר כפי שהיה…